Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Fotosafari 2011 sona erdi.

Mayıs 05, 2011

 

     29 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Samsun Valiliğinin destekleriyle, Müdürlüğümüz, TRAKUS Türkiye’nin Anonim Kuşları Topluluğu ve Samsun’un fotoğraf derneklerinin geniş katılımıyla canlı popülasyonları ve çevresiyle doğal bir müze olan Kızılırmak Deltası'nın daha etkin bir şekilde tanıtımının sağlanması amacıyla “Kızılırmak Deltası Fotosafari Etkinliği” düzenlenmiştir.

     Kızılırmak Deltası Fotosafari Etkinliğinde üç kategoride düzenlenen yarışmada 200’e yakın fotoğrafçı deklanşörlerine bastı.

     Sayın Valimiz Hüseyin AKSOY, ''Fotosafari Etkinliği ile Kızılırmak Deltası'nda çok güzel çalışmalar yapıldı. Çok güzel fotoğraf kareleri yakalandı. Bu etkinlikleri gerçekleştirmekteki temel amacımız, bu güzellikleri Türkiye ve dünya ile paylaşmak'' ifadesinde bulundu.

     SAMSUN TRAKUS kampında düzenlenen etkinlikte Kızılırmak Deltası'ndaki köy okullarından; Doğancı ve Yörükler İlköğretim ‘den davet edilen dokuz ile yedi yaşları arasındaki 35 öğrenciye kuş gözlemciliği eğitimi verildi. İKGT ve TRAKUS yönetiminden Biyolog, Ergün Bacak tarafından verilen eğitimde öğrencilerin ilgisi herkesi çok mutlu etti. Bacak’ın interaktif olarak verdiği eğitimde öğrenciler İl Çevre ve Orman Müdürlüğünün hediyesi tişört ve şapkaları, TRAKUS üyelerinin hediyesi dürbünlerini ve Samsun Doğa ve Yaban Hayatı Koruma Derneği’nin hediyesi ''Önemli Bir Doğa Mirası, Kızılırmak Deltası'' kitaplarını alınca çok mutlu oldular.

      Etkinlik kapsamında ilköğretim öğrencilerine, kuş gözlemciliği konusunda bilgi verildiğine de değinen Sayın Valimiz Hüseyin AKSOY konuşmasına şöyle devam etti: ''Ayrıca bugün burada farklı bir etkinlik daha gerçekleştirildi. Özellikle bölgede yaşayan insanlarımızın çocukları, ilköğretime giden çocuklar, buraya davet edilerek, kuş gözlemciliği konusunda bilgilendirildi.''

 

Jüri yarışma sonuçları için görmek için Tıklayın...

Fotoğraf Galerisi için Tıklayın...