Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

Asarcık, Havza, Ladik Gölü ve Vezirköprü Kunduz Ormanlarında doğaya yem takviyesi yapıldı

Ocak 20, 2012

Asarcık, Havza, Ladik Gölü ve Vezirköprü Kunduz Ormanlarında doğaya yem takviyesi yapıldı

    Ülkemizi etkisi altında bulunduran ağır kış koşulları av ve yaban hayatını da olumsuz yönde etkilemekte olup, olumsuz hava koşullarının önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtilmektedir. Kış mevsiminin etkisini devam ettirdiği bu günlerde yaban hayatının korunması için tedbir alınması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

    Bu nedenle yaban hayvanlarının olumsuz hava koşullarında en büyük sorunu olan yem ve su ihtiyaçlarının karşılanması için, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, XI. Bölge Müdürlüğü, Samsun Şube Müdürlüğü olarak Bölge Müdürü Sayın Emin KARAMAN’ın talimatlarıyla 16-19.01.2011 tarihleri arasında hava koşullarının sert geçtiği Asarcık, Havza, Ladik Gölü ve Vezirköprü Kunduz Ormanlarında doğaya yem takviyesi yapılmıştır.

    Ot ile beslenen hayvanlar için , 2.000 kg. saman-ot, 500 kg fırın ve lokanta artıkları, 2.000 kg. sebze ve meyve artıkları, kuşlar için 5.000 kg. tane yem ve fabrika yemi, etcil hayvanlar için de 500 kg. mezbahane artıkları uygun yaşam ortamlarına bırakılmıştır.

    Meteorolojiden gelen bilgilere göre soğuk hava şartları devam edeceğinden doğaya yem takviyesi takip eden haftalarda da devam edecektir.

     

yemleme

 yemleme 

 yemleme